• Sukces Julii Ostrowskiej

• 7 grudnia 2016 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Tu jest moje miejsce - Pomorskie". Patronat nad konkursem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Spośród ponad 300 prac, które wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zostało wybranych 12, które zrobiły na jurorach największe wrażenie. Wszystkie nagrodzone prace znalazły się w kalendarzu na 2017 rok wydanym przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Uroczysta gala podsumowująca wydarzenie odbyła się w środę w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych, a jego głównym założeniem było pokazanie korzyści płynących z wykorzystania funduszy unijnych na rzecz poprawienia wizerunku wsi. Jedną z nagrodzonych osób została uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Nowym Klinczu - Julia Ostrowska. Oprócz Julii zaproszenie na uroczystą galę otrzymali wszyscy uczniowie z jej klasy i dzięki temu mogli obejżeć przedstawienie przygotowane dla laureatów przez aktorów z teatru Miniatura. Gratulujemy Julli sukcesu i zachęcamy do dalszej owocnej pracy.

• Wizyta Świętego Mikołaja

• W dniu dzisiejszym (6.12) odwiedził naszą szkołę specjalny gość. Mikołaj, bo o nim mowa rozdał wszystkim dzieciom prezenty. W zamian dzieci zaśpiewały kolędy lub piosenki o tematyce świątecznej. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Mikołaj obiecał, że wróci do nas w przyszłym roku. Do zobaczenia.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta Świętego Mikołaja.

• Festyn dla Kornelka

• W niedzielę 4.12 o godzinie 15:00 na sali gimnatycznej przy Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbył się festyn charytatywny dla Kornelka. Imprezę zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Klinczu. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację uroczystości. Dziękujemy również wszystkim za przybycie i wsparcie w tak ważnym wydarzeniu.smileyyesheart

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wydarzenia.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festyn dla Kornelka.

• Stypendia Wójta Gminy Kościerzyna

• Z wielką radością informujemy, że czterech uczniów Szkoły Podstawowej w Nowym Klinczu otrzyma stypendia Wójta Gminy Kościerzyna. Wyróżnieni uczniowie musieli wykazać się nie tylko bardzo wysokimi wynikami w nauce, ale również zaangażowaniem w życie szkoły. Stypendia otrzymają:

• Wiktoria Stolc - absolwentka
            • Karol Kleinszmidt - klasa 5
            • Maksym Szulta - klasa 5
            • Dawid Stefanowski - klasa 5

Wręczenie stypendiów odbędzie się w środę (30.11.2016) na sali posiedzzeń Urzędu Gminy Kościerzyna o godzinie 14:00.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.yes

• IX Rajd Niepodległości

• W Dzień Niepodległości uczniowie z naszej szkoły brali udział w IX Rajdzie Niepodległościowym w Kościerzynie. W tym roku w imprezie brało udział ok. 500 osób. Dlatego niezwykle trudno było dotrzeć w wyznaczone miejsca bez stania w kolejkach, a liczył się też czas dotarcia i oczywiście ilość punktów za wykonane zadania. Każda drużyna musiała wejść na wieżę widokową Starostwa Powiatowego, strzelać z Bractwem Kurkowym, odpowiedzieć na pytania historyczne. Uczniowie musieli odnaleźć  różne miejsca w Kościerzynie, np.: pomnik Tomasza Rogali na ul. Strzeleckiej, Policję, Straż Pożarną, MOPS, Nadleśnictwo, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Bibliotekę, Parafię Św. Trójcy czy Sokolnię.

Nasza drużyna przeżyła wiele pozytywnych emocji i już nie może się doczekać kolejnej edycji. Możemy się pochwalić, że jesteśmy w pierwszej dziesiątce, zajmując ostatecznie IX miejsce. Nadmienić należy, że przed nami było wiele drużyn harcerskich, które na co dzień wykonują zadania o podobnej tematyce. Opiekunem drużyny była Pani Jolanta Sugier.

• Badminton

• W dniu 9 listopada trzy uczennice reprezentowały naszą szkołę w półfinałach wojewódzkich w badmintonie. Dziewczyny musiały uznać wyższość drużyny ze Starogardu Gdańskiego. Dziewczęta rozpoczęły przygodę z tą dyscypliną zaledwie przed kilkoma tygodniami, a jednak udało im się uzyskać bardzo dobry rezultat. Do drużyny należały następujące uczennice z klasy VI:

• Weronika Kozikowska
            • Patrycja Cyman
            • Natalia Hinc
        • Święto Niepodległości

• W dniu dzisiejszym (10.11) odbył się w naszej szkole uroczysty apel  z okazji Święta Niepodległości. Dzieci pięknie zaprezentowały przygotowany repertuar o tematyce patriotycznej. Zapraszamy do obejżenia kilku zdjęć z uroczystości.

• Sportowcy

• Poniżej prezentujemy zdjęcia naszych drużyn, które reprezentowały szkołę w zawodach w unihokeju i badmintonie. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na kolejnych etapach rywalizacji.

• Żywa lekcja przyrody: Płazy.

• W dniu 25 X gościliśmy w naszej szkole specjalnych gości - płazy. Uczniowie z wszystkich klas mieli możliwość przeżycia żywej lekcji przyrody, podczas której prowadzący ciekawie opowiadał o życiu, gatunkach oraz ciekawostkach związanych z płazami. Ponadto każdy mógł nie tylko zobaczyć ale i dotknąć niektóre gatunki płazów. Dziękujemy pracownikom Agencji Klaps Art za ciekawą lekcję i na pewno kiedyś jeszcze skorzystamy z ich ciekawej oferty. Zapraszamy do albumu fotograficznego na krótką relację zdjęciową.

• Dzień Kartofla

• Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Klincza

zaprasza 16 października 2016 roku na

"Dzień Kartofla".

Imperza rozpocznie się o godzinie 15:00 na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu.

smiley