• Informacja parafialna

• Prosimy o udostępnienie na terenie szkoły informacji:

1. Msza św. dla gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczną drugi rok formacji w poniedziałek 3 września o godz. 8.00 w kościele parafialnym Świętej Trójcy w Kościerzynie.

2. Msza św. dla szkół podstawowych z poświęceniem przyborów uczniom kl. I w poniedziałek 3 września o godz. 16.30 w kościele parafialnym Świętej Trójcy w Kościerzynie.

3. Zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów kl. VII zamieszkałych na terenie parafii Świętej Trójcy potrwają do 14 września br. w biurze parafialnym.

ks. Marcin

• Dzień Jedności Kaszubów

• Dzień Jedności Kaszubów (Dziéń Jednotë Kadszëbów) obchodzony jest co roku 19 marca na pamiątkę pierwszego zapisu o Kaszubach w Bulli papieża Grzegorza IX z 1238 roku. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel z okazji tego święta. Uczniowie uczący się języka kaszubskiego zaprezentowali swoje umiejętności. Zobaczyliśmy prezentację o Kaszubach, skecz w wykonaniu uczennic z klasy V, wierszyki klas I-III, oraz pokaz postaci charakterystycznych z legend i opowiadań kaszubskich. Pokazały nam się Anioły Kaszub, Pùrtk, Borowô Cotka, Nënka Roda, Damroka i Jurata. W tym konkursie wszystkim najbardziej podobało się przebranie Nikoli  z klasy IV, Ali z klasy V, Kornelii z klasy III. Wyróżniony został też Maks z kasy III.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• W dniu 22 marca na sali posiedzeń Urzędu Gminy w Kościerzynie odbyły się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołe reprezentowały dwie osoby. Weronika Piątkowska z klasy 7 startowała w kategorii gimnazjum i nie udało jej się awansować do kolejnego etapu. Dawid Stefanowski z klasy 6 zajął 1 miejsce w kategorii szkół podstawowych i awansował do etapu powiatowego. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.smiley

• FERIE ZIMOWE

• W dniu dzisiejszym rozpoczęły się w naszej Szkole Ferie Zimowe,

Na cały tydzień zostały zaplanowane rozmaite atrakcje i zajęcia plastyczno-techniczne,

W tym roku proponujemy Ferie TEMATYCZNE : DOOKOŁA ŚWIATA czyli PODRÓŻ PO PIĘCIU KONTYNENTACH.

Każdego dnia odbędziemy podróż po jednym kontynencie, m.in EUROPA, AZJA, AMERYKA PÓŁNOCNA I POŁUDNIOWA, AUSTRALIA I OCEANIA oraz AFRYKA.

Omawiając poszczególne kontynenty postaramy sie omówić położenie, najważniejsze kraje oraz różne ciekawostki. Zaczynać będziemy od krótkiej prezentacji, nastepnie przejdziemy do map. W trakcie zajęć będziemy wykonywać różne prace plastyczno-techniczne, z których na podsumowanie tygodnia stworzą wystawę. Codziennie na zakończenie podróży obejrzymy film/bajkę związaną z omawianym kontynentem. W repertuarze: "W 80 dni dookoła świata", "Pocahontas", "Mulan", "Gdzie jest Dori", "Madagaskar".

Szczegółowy plan ferii na cały tydzień dostępny na gazetce szkolnej (obok sali nr 3)

Zachęcamy do udziału.

Zdjęcia dostępne w Albumie fotograficznym.

• Sukcesy sportowe

• Z radością informujemy, że uczniowi naszej szkoły wygrali zawody gminne w mini piłce ręcznej i siatkowej chłopców. Drużyny będą reprezentowały Gminę Kościerzyna i naszą szkołę na zawodach powiatowych. Życzymy dalszych sukcesów. smileyyes

• rozdanie nagród

• W dniu 10 stycznia odbył sie apel, na którym zostały rozstrzygnięte dwa konkursy :

Na ozdobę Bozonarodzeniową jak również konkurs z j. angielskiego pt. " MY LAPBOOK".

W konkursie na ozdobę bożonarodzeniowa brali udział uczniowie klas I-III i IV-VII.  W każdej kategorii wyrózniono prace jak również wyłoniono uczniów , którzy zdobyli I,II i II miejsce. Tym osobom, którym nie udało się zdobyc żadnego miejsca otrzymali mały upominek i dyplom za udział.

W konkursie pt. " MY LAPBOOK" udział brali uczniowie klas III-V. Spośród wszystkich uczestników wyłonono I, II i III miejsce. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę i dyplom.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii rozdanie nagród.