• Konkurs Poezji Maryjnej

• Konkurs Poezji Maryjnej w Parafii Św. Trójcy zakończony sukcesami! Wszystkie reprezentantki spisały się znakomicie, prezentowały wysoki poziom i wzruszający repertuar. Wiktorii Prądzińskiej udało zająć I miejsce w kategorii klas młodszych, Paulinie Stencel II, a Magdzie Polejowskiej III miejsce w kategorii klas starszych. Wymienione uczennice wezmą udział w kolejnym etapie konkursu 13 maja. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom

• Sukces w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

• Reprezentantki naszej szkoły, Amelia Tusk i Wiktoria Prądzińska, 30.03 wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej w Łubianie.  Gratulujemy odwagi i wspaniałego występu.
            Wiktoria dzięki zajęciu II miejsca awansowała do  kolejnego etapu konkursu. Trzymamy kciuki!

• Animalsi w naszej szkole

• W środę 29.03 w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć wyjątkowych ekspertów. Dzięki Fundacji "Animals" uczniowie młodszych klas mogli poznać tajniki psiej osobowości. Dzieci dowiedziały się, jakie potrzeby mają czworonogi, dlaczego warto sprzątać po swoim pupilu, co robić, aby i właściciel, i zwierzak byli bezpieczni. Były też ciekawostki i dobra zabawa. Mamy nadzieję, że dzięki wspaniałemu zaangażowaniu pracowników kościerskiego schroniska, wszyscy uczniowie zapamiętają, iż pies to nie tylko wspaniały przyjaciel, ale i wielka odpowiedzialność.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Dwie uczennice naszej szkoły w dniu 28 marca brały udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Amelia Freda II miejsce w kategorii szkół podstawowych klasy I-IV. Natalia Urbanowicz I miejsce w kategorii szkół podstawowych klasy V-VIII. Gratulacje.

• Wycieczka do Sztutowa

• Uczniowie klasy VII i VIII we wtorek 21 marca wzięli udział w wycieczce do Sztutowa.

Głównym punktem wycieczki było zwiedzania niemieckiego obozu koncentracyjnego "KL Stutthof". Był to najdłużej działający obóz koncentracyjny poza przedwojennymi granicami Niemiec.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy przekopie Mierzei Wiślanej, gdzie byliśmy świadkami historycznego zdarzenia: przez kanał przepłynął okręt wojskowy.

• Koncert zespołu "Fucus"

• Z okazji Dnia Jedności Kaszubów w czwartek 23.03 odbył się w naszej szkole koncert zespołu "Fucus". Oprócz piosenek w języku kaszubskim wykonano utwory, które porwały do tańca wszystkich uczniów naszej szkoły.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca ogłoszony został Dniem Kolorowej Skarpetki, w którym to solidaryzujemy się z osobami z zespołem Downa. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły założyli różne, kolorowe skarpetki. Ponadto uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach. Ich prace ozdobiły tematyczną gazetkę.

• Sukcesy koszykarskie

• W środę 22 marca 2023 roku braliśmy udział w POWIATOWYCH IGRZYSKACH DZIECI w KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW. Zawody odbyły się w Starej Kiszewie. Z turnieju po trudnych zmaganiach wywozimy dwa pierwsze miejsca. Nasza szkoła będzie reprezentować powiat kościerski w półfinałach wojewódzkich.

• Konkurs recytatorski

• W piątek 10.03.23 roku w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego prozy i poezji polskiej. W eliminacjach wzięli udział uczniowie klas I-III. Końcowa klasyfikacja prezentuje się następująco:

1 miejsce Amelia Tusk kl. III

2 miejsce Wiktoria Prądzińska kl. I

3 miejsce Aneta Dułak kl. II

Gratulujemy!

• Dyżury pedagogów

• Pedagog:

Poniedziałek: 11:40-13:15

Wtorek: 11:40-12:40

Środa: 9:40-11:40

Czwartek: 10:40-12:40

Piątek: 12:35-14:00

Pedagog specjalny:

Poniedziałek: 8:55-10:40, 12:45- 13:30

Wtorek: 9:55- 10:40, 11:50-12:35, 13:35- 14:20

Środa: 10:55-11:40

Czwartek: 11:50- 12:35, 13:35-14:20

Piątek: 8:55-9:40

• Pokaz rycerski

• W czwartek 23.02 odbył się w naszej szkole pokaz historyczny dla klas I-III w wykonaniu Grupy Artystycznej Rekonstrukto: "Życie i kultura w średniowieczu".