• ​​​

We wtorek 6.12 tradycyjnie odwiedził nas święty Mikołaj. Spotkanie na sali gimnastycznej pełne było kolędowych śpiewów, gwaru i radości. Każde dziecko otrzymało prezent, a także uścisk ręki Mikołaja. Furorę zrobiła foto budka przygotowana przez Samorząd Szkolny.

Dziękujemy za pomoc Radzie Rodziców oraz Sołectwu Nowy Klincz.

Pełna galeria zdjęć z tego wydarzenia w galerii na naszym profilu na FB.

• Najdłuższa broda Mikołaja

• Po raz drugi w historii naszej szkoły „Samorząd Szkolny przygotował klasowy konkurs na najdłuższą brodę Mikołaja. Liczenie długości bród oraz średniej długości brody w klasie trwało cały wtorek 6 grudnia. Klasa, która uzyskała średnią najdłuższą brodę, otrzyma niespodziankę.

• Mikołaj u „Kaszubskich Nut”

• We wtorkowy wieczór 6 grudnia br., na kolejnej próbie zespołu folklorystycznego „Kaszubskie Nuty”, zawitał Mikołaj. Najmłodsi uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki.

• Warsztaty bożonarodzeniowe (2.12)

• W piątek 2 grudnia zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe. Chciałby się napisać, „dla rodziców, choć lepiej oddaje całe wydarzenie hasło „warsztaty bożonarodzeniowe rodziców”.

Na godzinę 18:00 stawiło się kilkadziesiąt osób: uczniów, rodziców, ich sąsiadów, przyjaciół, nawet absolwentów. Każdy doskonale przygotowany i zaopatrzony. Pracowaliśmy w 2 grupach: sekcja dekoracyjna (świeczniki i choinki) oraz kulinarna (pierniki). Przez 2 godziny wykonano mnóstwo prac, które będzie można zobaczyć i kupić na zbliżającym się kiermaszu (15.12).

Ci, którzy nie mogli dotrzeć do szkoły, przekazali nam mnóstwo materiałów do wykorzystania. Doszły nas też słuchy, że prace powstawały także w domach.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• Wyjazd do Teatru Miniatura

• W środę 30.11 uczniowie klas I-IV pojechali z wychowawcami do Teatru Miniatura na przedstawienie inspirowane baśniami braci J. I W. Grimm.

• Stypendia edukacyjne wójta gminy

• 𝐒𝐭𝐲𝐩𝐞𝐧𝐝𝐢𝐚 𝐄𝐝𝐮𝐤𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐊𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐞𝐫𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐝𝐥𝐚 𝐮𝐜𝐳𝐧𝐢𝐨́𝐰 𝐢 𝐬𝐭𝐮𝐝𝐞𝐧𝐭𝐨́𝐰

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Komisja Stypendialna w składzie: Katarzyna Knopik (Sekretarz Gminy Kościerzyna), Barbara Jankowska (Dyrektor Zakładu Oświaty) i Danuta Szczepańska (Przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych) postanowiła przyznać stypendia następującym osobom z naszej szkoły:

Anna Stefanowska (klasa VII), Magdalena Polejowska (klasa VI), Natalia Urbanowicz (klasa VI), Tomasz Polejowski (klasa VIII), Marcel Urbanowicz (klasa (VIII).

Gratulujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom.

• Spotkanie z Hieronimem Derdowskim

• "Nigdë do zgùbë

Nie przińdą Kaszëbë,

Marsz, marsz, marsz za wrodżem!

Më trzimómë z Bòdżem."

To fragment Hymnu Kaszubskiego,którego autorem tekstu jest Heronim Derdowski. Właśnie wczoraj mieliśmy okazję poznać twórczość i życiorys tego kaszubskiego poety, humorysty, dziennikarza na spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kaszubskie w Nowym Klinczu.

Swoim śpiewm oraz tańcem wzbogaciliśmy to spotkanie przybliżając jeszcze bardziej kulturę, język kaszbuski mieszkańcom Nowego Klincza.