• Turniej wiedzy pożarniczej

• W dniu 26 kwietnia 2022 roku odbyły się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą gminę reprezentował Marcel Urbanowicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Klinczu. Uczestnicy podczas turnieju muszą zmierzyć się z testem oraz ustnie odpowiadać na pytania zadawane przez zawodowych strażaków. Naszemu uczniowi udało się pomyślnie przejść oba etapy i zakończyć rywalizację na pierwszym miejscu. Gratulujemy i życzymy Marcelowi powodzenia na etapie wojewódzkim.

• Sprzątamy Dla Polski

• Uczniowie klasy 6 ZSP w Nowym Klinczu aktywnie zaangażowali się w akcję „Sprzątamy Dla Polski” objętą  patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.

Wraz z sołtysem postanowiliśmy posprzątać plac wiejski. Zebrano ponad 10 worków śmieci i liści. W akcji brali udział również nasi nowi uczniowie z Ukrainy.

• BRD

• W dniu 25.04.2022 roku uczniowie klasy piątej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Klinczu brali udział w etapie powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym . Drużyna w składzie Magdalena Polejowska, Paulina Stencel , Filip Łęgowski i Maciej Majewski godnie reprezentowała Gminę Kościerzyna zajmując drugie miejsce.

• Życzymy wszystkim
            pięknych i radosnych Świąt Wielkanocnych

spędzonych w gronie najbliższych.

Aby ten wolny, wiosenny czas dodał
            dużo energii i siły do dalszej pracy
            oraz motywacji do realizacji celów
            zarówno tych zawodowych,
            jak i całkiem prywatnych.