• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
  • Najnowsze

• Informacja

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nowym Klinczu informuje, że 23-24.12.2019, 27.12.2019 oraz 2-3.01.2020 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W powyższych terminach szkoła zapewnia dyżury nauczycieli dla dzieci potrzebujących opieki. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się 7.01.2020.

• Kiermasz

na coroczny kiermasz bożonarodzeniowy,

który odbędzie się 13 grudnia (piątek) o godzinie 17:00

na sali gimnastycznej

• Ogłoszenie

Podczas wczorajszego "Dnia Kartofla" zaginęła damska kurtka w kolorze niebieskim. Osoby, które posiadają informacje na ten temat prosimy o kontakt ze szkołą lub KGW.

• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu dziesiejszym 26 września jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.

Program w tym roku wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczas. Mianowicie każda z klas miała za zadanie przedstawić tradycje kulinarne z wylosowanych wcześniej państw Europy.

Oto jakie Państwa (REJON ) wylosowały poszczególne klasy:

• WYPRAWKA ZERÓWKA

2 bloki A3 techniczne

2 bloki A4 techniczne

farby,

pędzelki

kredki ołówkowe

kredki świecowe

kolorowanka "nie strasząca dzieci"

nożyczki

kolorowe wycinanki

zeszyt A4

zeszyt 16k w linię

zeszyt 16k w kratkę

plastelina

klej w sztyfcie

worek na zmienne obuwie

buty na zmianę

chusteczki higieniczne

• WYPRAWKA KLASA I

WYPRAWKA UCZNIA KLASY I:

1. Podręcznik do nauki religii „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” (nowa podstawa programowa), wyd. WAM Kraków BEZ ĆWICZEŃ + zeszyt w kratkę do religii

2. Zeszyty 16- kartkowe :

- w podwójną dwukolorową linię, linie są koloru niebieskiego i czerwonego. –4szt.

- w kratkę – 2 szt.

• WYPRAWKA PRZEDSZKOLE

Wyprawka do przedszkola

Ubranka do przedszkola:

- obuwie do przedszkola - kapcie najlepiej na rzepy lub zatrzaski, koniecznie antypoślizgowe, do kompletu worek,

- strój sportowy na gimnastykę – koszulka, spodenki

- komplecik ubranek do przebrania, np. dres, koszulka, majteczki, rajstopki, skarpetki,

• Komunikat

W związku ze zmianą temperatury powietrza w dniu jutrzejszym (piątek 14 czerwca 2019r.) zajęcia odbywaja się zgodnie z planem ( lekcje trwają 45 minut).

Arkadiusz Markiewicz

Drodzy Rodzice!

Z powodu upałów zajęcia lekcyjne w dniach 13 i 14 czerwca zostają skrócone do 30 min.

Czas trwania poszczególnych lekcji w dniach 13-14 czerwca:

1. 8:00-8:30

2. 8:35-9:05

3. 9:10-9:40

4. 9:45-10:15

5. 10:20-10:50

6. 10:55-11:25

7. 11:30-12:00

8. 12:05-12:35

Szanowni Rodzice!

W zawiązku z zawieszeniem przez ZNP strajku szkoła rozpoczyna od dnia jutrzejszego zajęcia lekcyjne.

Arkadiusz Markiewicz

• Komunikat

Szanowni Rodzice!

Informuję, że strajk większości nauczycieli Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Klinczu nadal trwa. W związku z powyższym nie jestem w stanie zapewnić bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i uczniom w czasie zajęć lekcyjnych organizowanych przez szkołę. Bardzo proszę o zapewnienie opieki swoim dzieciom. W sytacjach braku możliwości zapewnienia opieki szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńcze w świetlicy. Bedę Państwa na bieżąco informował o wszystkich zmianach. Jednocześnie proszę o wyrozumiałość w tej bardzo trudnej sytuacji.

• Informacja

W dniach 15-17 kwietnia br., mimo trwającego strajku ,

w naszej szkole planuje się przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie przychodzą na egzamin zgodnie z harmonogramem.

Ponadto przypominam, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego dni, w których odbywają się egzaminy są wolne od zajęć dydaktycznych.

Szanowni Rodzice!

Większość nauczycieli Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Klinczu zapowiedziała kontynuację strajku. Prawdopodobnie nie będę w stanie zapewnić opieki wszystkim dzieciom i uczniom.

W związku z powyższym zwracam się do państwa z prośbą o zapewnienie opieki swoim dzieciom w kolejnych dniach strajku. Jednocześnie informuję, że dołożę wszelkich starań , aby egzamin ósmoklasisty odbył się zgodnie z planem.

• Informacja ze strony internetowej Gminy Kościerzyna

Planowany strajk w szkołach

Ze względu na bezpieczeństwo uczniów informujemy, że w związku z planowanym strajkiem za zgodą organu prowadzącego w dniach 8 i 9 kwietnia 2019 roku mogą zostać zawieszone zajęcia w szkołach: Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu Zespół Szkolno-Przedszkolny

Pilne

W związku z fiaskiem rozmów prowadzonych przez stronę rządową i część związków zawodowych oraz posiadanymi informacjami dotyczącymi ilości pracowników zapowiadających udział w strajku w naszej szkole, prawdopodobnie nie będę w stanie zapewnić bezpieczeństwa wszystkim uczniom.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie opieki swoim dzieciom w dniach 8 i 9 kwietnia 2019r.

KOMUNIKAT do RODZICÓW

PILNE!

Zwracam się z prośbą do Państwa o bieżące śledzenie

strony internetowej szkoły oraz w szczególności e-dziennika,

za pośrednictwem których przekazywane będą na bieżąco

informacje dotyczące zmian w organizacji pracy szkoły,

np. o ewentualnym zawieszeniu zajęć, w związku z akcją strajkową

• List do rodziców

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie uczniów
          szkół podstawowych i gimnazjalnych/ oddziałów gimnazjalnych
          województwa pomorskiego

We wrześniu 2019 roku w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych rozpoczną naukę dzieci po trzyletnim gimnazjum i po ośmioklasowej szkole podstawowej.