• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
  • Najnowsze

• Méster Bëlnégò Czëtaniô

W dniach 2-3 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 50 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Uczestnicy konkursu mieli zadanie przeczytania wylosowanych tekstów w języku kaszubskim, pochodzących z następujących książek:

• Akcja "Dzieci uczą rodziców"

Od 7.11 nasze przedszkole stało się partnerem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Lokalnego "Dzieci uczą rodziców" #DzieciUcząRodziców :) Celem czwartej już edycji akcji jest wsparcie procesu edukacji poprzez wykorzystanie kreatywnych form przekazywania wiedzy oraz zachęcanie dzieci do rozmowy i pracy z rodzicami na tematy będące przedmiotami akcji w ich własnych domach. Jest nam bardzo miło, iż możemy być częścią tej inicjatywy. Oto relacja z pierwszych zajęć: "Leśne opowieści" w Zerówce :) #DzieciUcząRodziców.

• Dyskoteka szkona

Po prawie 3- letniej przerwie do naszej szkoły powróciły dyskoteki. Dla 3 roczników to była pierwsza okazja, aby wziąć udział w dyskotece szkolnej. W piątek 4.11 klasa VIII wraz z Samorządem Szkolnym zorganizowała taneczny wieczór pełen atrakcji. Oprócz radosnych pląsów (za muzykę odpowiadał Remigiusz z klasy VIII) przeprowadzono loterię fantową, zorganizowano sklepik oraz sprzedaż hot dogów. Szkolne Koło Wolontariatu zebrało ok. 100 zł na kościerskie hospicjum. Kolejna dyskoteka już zaplanowana.

• Egzotyczny pokaz "Węże"

W piątek 21.10 uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-V brali udział w egzotycznym pokazie „Węże”. W trakcie prezentacji nie tylko poznali gatunki węży, ich zwyczaje i życie, ale także mogli dotknąć wylinki (skór, którą wąż zrzuca) oraz pogłaskać prawdziwego węża. Emocje niezapomniane.

• Dzień Edukacji Narodowej 2022

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku dzień ten był wypełniony atrakcjami. Rozpoczęliśmy uroczystym apelem, a potem uczniowie w klasach brali udział w zajęciach prozdrowotnych i profilaktyczno- wychowawczych.

W międzyczasie uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Odbyły się także zajęcia czytelnicze „Przerwa na czytanie”, gdzie próbowaliśmy bić rekord.

• Wycieczka w góry 2022

W dniach 3-7.10.2022 uczniowie klas VI-VIII bali udział w wycieczce do Zakopanego. Program zakładał sporo aktywności sportowej, więc podczas pobytu uczniowie pokonali kilometry szlaków. W trakcie pobytu przeszli szlakiem do Doliny Chochołowskiej i Morskiego Oka oraz okoliczne atrakcje. Ostatni dzień pobytu to szaleństwo zakupów na Krupówkach oraz odwiedziny lokalnego serowara.

• Zbieramy talenciaki!

Bierzemy udział w akcji „Szkoły pełne talentów”

Kupując w marketach „Lidl” można wesprzeć naszą szkołę. Robiąc zakupy za min. 50 zł (w tym owoc lub warzywo) otrzymują Państwo kupon, „talenciaka”. Można go samodzielnie zarejestrować (wskazując naszą szkołę) lub przekazać do szkoły (na korytarzu znajdują się 2 skrzynki). Kupony zbieramy i rejestrujemy do 13 listopada!

• Laboratoria przyszłości

• Turniej wiedzy pożarniczej

W dniu 26 kwietnia 2022 roku odbyły się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą gminę reprezentował Marcel Urbanowicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Klinczu. Uczestnicy podczas turnieju muszą zmierzyć się z testem oraz ustnie odpowiadać na pytania zadawane przez zawodowych strażaków. Naszemu uczniowi udało się pomyślnie przejść oba etapy i zakończyć rywalizację na pierwszym miejscu. Gratulujemy i życzymy Marcelowi powodzenia na etapie wojewódzkim.

• Sprzątamy Dla Polski

Uczniowie klasy 6 ZSP w Nowym Klinczu aktywnie zaangażowali się w akcję „Sprzątamy Dla Polski” objętą patronatem premiera Mateusza Morawieckiego.

Wraz z sołtysem postanowiliśmy posprzątać plac wiejski. Zebrano ponad 10 worków śmieci i liści. W akcji brali udział również nasi nowi uczniowie z Ukrainy.

• BRD

W dniu 25.04.2022 roku uczniowie klasy piątej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Klinczu brali udział w etapie powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym . Drużyna w składzie Magdalena Polejowska, Paulina Stencel , Filip Łęgowski i Maciej Majewski godnie reprezentowała Gminę Kościerzyna zajmując drugie miejsce.

Życzymy wszystkim
          pięknych i radosnych Świąt Wielkanocnych

spędzonych w gronie najbliższych.

Aby ten wolny, wiosenny czas dodał
          dużo energii i siły do dalszej pracy
          oraz motywacji do realizacji celów
          zarówno tych zawodowych,
          jak i całkiem prywatnych.