• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
  • Najnowsze

• W ramach współpracy między szkołami z Gminy Kościerzyna, 18 stycznia uczniowie trzech szkół z klas 6-8, chodzący na zajęcia języka kaszubskiego, wzięli udział w nocowaniu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nowym Klinczu. Na początku wszyscy uczniowie przygotowali sobie miejsce do spania, następnie poszli na salę gimnastyczną wspólnie zagrać w siatkówkę. Po meczu odbył się konkurs wiedzy z języka kaszubskiego „Jeden z dziesięciu”. Dla wszystkich czekały nagrody. Nauczyliśmy się też tańczyć belgijkę, przygotowaliśmy pyszne hot – dogi, upiekliśmy wafle oraz graliśmy w różne gry. Wielu uczniów nie spało przez całą noc – oglądali filmy i rozmawiali do samego rana.

• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Święta Bożego Narodzenia zbliżają sie wilkimi krokami, a w Naszej Szkole praca wre od dłuższego czasu.

Jak co roku przygotowania do Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Szkole zaczynają sie z dużym wyprzedzeniem.

Dzisiaj (wtorek 4 grudnia) Odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe z Rodzicami Uczniów Klasy IV, ozdoby wykonywane podczas warszatów zostaną wystawione na Szkolnym Kiermaszu.

• Szanowni Państwo

w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej dzień 12 listopada Świętem Narodowym z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości , informuję że szkoła i przedszkole tego dnia nie pracują - dzień wolny.

dyrektor szkoły - Arkadiusz Markiewicz

„DOBRY START” – 300zł

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o upływającym terminie składania wniosków o świadczenie w ramach rządowego programu „Dobry Strat”.

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ/PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

W dniu dzisiejszym (15.10.2018) obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z Pasowaniem na Ucznia Klasy I.

Podczas apelu uczniowie poszczególnych klas jak również przedszkolaki i dzieci z oddziału "zerowego" zaprezentowali krótkie wystąpienia dla nauczycieli, wiersze, piosenki oraz krótkie inscenizacje.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Jak co roku (tj.26 września) w naszej szkole obchodziliśmy SZKOLNE OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH.

Uczniowie na ten dzień przygotowywali się juz od pierwszych dni września.

Staramy się aby ten dzień był dla uczniów bardzo atrakcyjny a co najważniejsze EDUKACYJNY. Co roku staramy się urozmaicać jak również wprowadzać nowe najważniejsze elementy tego dnia. W tym roku nowością był wspólny taniec BELGIJKA. Taniec ten jest bardzo popularny dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas starszych świetnie poradzili sobie z wprowadzeniem do tańca naszych najmłodszych uczniów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i napewno w przyszłym roku bedziemy to kontynuować.

• Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się w ramach projektu Bezpieczna Szkoła Cyfrowa SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO.

Na spotkaniu z Edukatorem Projektu brali udział uczniowie klas I-VIII, w tym klasy VI-VIII miały osobne warsztaty nt. bezpieczeństwa w internecie.

Na szkolnej sali gimnastycznej, Edukator zapoznał uczniów z celem projektu, przedstawił najważniejsze cele oraz zachęcił uczniów do korzystamnia ze wszystkich zasobów/materiałów udostępniomych na stronie https://www.cyfrowobezpieczni.pl. Uczniowie mogą znaleźć tam mnóstwo przydatnych filmików, pokazujących różne zagrożenia jakie niesie za soba internet.

• Przedstawienie

W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole przedstawienie dla klas 0 -V pod tytułem " Dzienniczek młodego patrioty". Był to jeden z elementów obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości.

• Dzień ziemniaka

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Klinczu zaprasza na "Dzień ziemniaka", który odbędzie w niedzielę o godzinie 15 na sali gimnastycznej.

• Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na sali gimnastycznej w poniedziałek o godzinie 9:00