Rada Samorządu Szkolnego Regulamin Szczęśliwy numerek Gazetka szkolna "Echo" Konkursy Działalność

Szczęśliwy numerek

„Szczęśliwy numerek”- regulamin akcji

"Szczęśliwy numerek" zwalnia ucznia posiadającego dany numer w dzienniku lekcyjnym od pisania niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych na wszystkich lekcjach w danym wylosowanym dniu. Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.

1. Szczęśliwy Numerek będzie losowany przez przedstawicieli Samorządu Szkolnego w obecności jego opiekunów.

2. Od wyniku losowania nie ma odwołania.

3.   Nauczyciel może poprosić o napisanie na następnej lekcji kartkówki z dnia, w którym uczeń był z tego zwolniony.

4. Szczęśliwy numerek nie zwalnia od:

- wykonywania prac domowych (pisemnych i ustnych), z których uczeń może być oceniony;

- aktywnego udziału w lekcji (uczeń podlega ocenie);

- nie usprawiedliwia także braku stroju na zajęcia wychowania fizycznego, zadania domowego, braku zeszytu przedmiotowego, zeszytu ćwiczeń, podręcznika itp.

- nie chroni od uwag za złe zachowanie,

- wykonywania obowiązków dyżurnego klasowego.

5.      Nauczyciel w porozumieniu z wychowawcą klasy bądź dyrektorem szkoły może zawiesić udział ucznia (uczniów) w akcji "Twój Szczęśliwy Numerek" na konkretnych zajęciach ze względu na nieodpowiednie zachowanie przed i w czasie lekcji lub nieusprawiedliwione nieobecności.

7. Szczęśliwy Numerek nie będzie losowany w terminie trzech tygodni przed klasyfikacją półroczną i roczną.

8. Szczęśliwy Numerek nie obowiązuje na lekcjach wychowania fizycznego.

9. W jednym miesiącu dany numer może być wylosowany tylko jeden raz.