Menu

Menu

  • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

   WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

   Święta Bożego Narodzenia zbliżają sie wilkimi krokami, a w Naszej Szkole praca wre od dłuższego czasu.

   Jak co roku przygotowania do Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Szkole zaczynają sie z dużym wyprzedzeniem.

   Dzisiaj (wtorek 4 grudnia) Odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe z Rodzicami Uczniów Klasy IV,  ozdoby wykonywane podczas warszatów zostaną wystawione na Szkolnym Kiermaszu. 

   Zajęcia warsztatowe to wspaniały czas dla rodziców i uczniów, w trakcie wszyscy pracują z wielkim zaangażowaniem oraz odkrywają w sobie nowe zdolności.

   Podczas warsztatów Rodzice oraz uczniowie wykonywali różnego rodzaju ozdoby Bożonarodzeniowe, m.in Zawieszki, Choinki, Gwiazdy itp. Wszyscy wykazali się ogromnym talentem. Liczymy na kolejne takie zajęcia! 

   Wszystkim rodzicom , którzy zaangażowali się w pomoc serdecznie dziękujemy! 

   Zdjęcia w Albumie fotograficznym

    

  • Szanowni Państwo

   w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej dzień 12 listopada Świętem Narodowym z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości , informuję że szkoła i przedszkole tego dnia nie pracują - dzień wolny.

   Z wyrazami szacunku

   dyrektor szkoły - Arkadiusz Markiewicz

  • Informacja

   „DOBRY START” – 300zł

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o upływającym terminie składania wniosków o świadczenie w ramach rządowego programu „Dobry Strat”.

   Program „Dobry Start”  to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

   Wniosek o świadczenie „Dobry Start”- można składać onlineprzez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz w formie papierowej w Ośrodku Pomocy Społecznej. Wniosek należy złożyć w terminie do dnia30 listopada.

   Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole,  aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

   Świadczenie  nie przysługuje na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka).

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ/PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

   DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ/PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

   W dniu dzisiejszym (15.10.2018) obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z Pasowaniem na Ucznia Klasy I. 

   Podczas apelu uczniowie poszczególnych klas jak również przedszkolaki i dzieci z oddziału "zerowego" zaprezentowali krótkie wystąpienia dla nauczycieli, wiersze, piosenki oraz krótkie inscenizacje.  

   Całą uroczystość Koordynowała Pani Justyna Pałasz, która jest wychowawczynią klasy I. Podsumowaniem spotkania było Pasowanie Uczniów klasy I.

   Cała relacja w albumie fotograficznym.

  • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

   EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

   Jak co roku  (tj.26 września) w naszej szkole obchodziliśmy SZKOLNE OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH.

   Uczniowie na ten dzień przygotowywali się juz od pierwszych dni września.

   Staramy się aby ten dzień był dla uczniów bardzo atrakcyjny a co najważniejsze EDUKACYJNY.  Co roku staramy się urozmaicać jak również wprowadzać nowe najważniejsze elementy tego dnia. W tym roku nowością był wspólny taniec BELGIJKA. Taniec ten jest bardzo popularny dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas starszych świetnie poradzili sobie z wprowadzeniem do tańca naszych najmłodszych uczniów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i napewno w przyszłym roku bedziemy to kontynuować.

   W ramach szkolnych obchodów Euopejskiego Dnia Języków Obcych zorganizowane zostały dwa konlkursy dla klasy I-IV oraz V-VIII. Uczniowie klas I-III mogli przygotować plakat, który miał przedstawiać MOJE WYMARZONE WAKACJE ZA GRANICĄ. Natomiast klasy V-VIII miały za zadanie przygotować krótką informację na temat kraju , który wcześniej wylosowały. 

   Dodatkowym zadaniem dla klażdej klasy było ubranie się w barwy wcześniej wylosowanego kraju. Każda klasa Była świetnie przygotowana, nie tylko pod kątem stroju ale również rozmaitych gadżetów. 

   Wszystkim uczniom jak również wychowawcom poszczególnych klas serdecznie dziekujemy za wysiłek i zaangazowanie , aby ten dzień był dla Nas NIEZWYKŁY- organizatorzy: Jolanta Sugier oraz Patrycja Borzyszkowska

    

   Relacja z obchodów tego dnia w albumie fotograficznym

  • Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

   W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się w ramach projektu Bezpieczna Szkoła Cyfrowa SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO.

   Na spotkaniu z Edukatorem Projektu brali udział uczniowie klas I-VIII, w tym klasy VI-VIII miały osobne warsztaty nt. bezpieczeństwa w internecie. 

   Na szkolnej sali gimnastycznej, Edukator zapoznał uczniów z celem projektu, przedstawił najważniejsze cele oraz zachęcił uczniów do korzystamnia ze wszystkich zasobów/materiałów udostępniomych na stronie https://www.cyfrowobezpieczni.pl. Uczniowie mogą znaleźć tam mnóstwo przydatnych filmików, pokazujących różne zagrożenia jakie niesie za soba internet.

   Najważniejsze aby uczniowie potrafili w rozsądny sposób korzystać z internetu, jak również byli uważni na to, co udostępniają i co oglądaja.

   Zdjęcia z przebiegu Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego dostępne w albumie fotograficznym 

  • Przedstawienie

   W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole przedstawienie dla klas 0 -V pod tytułem " Dzienniczek młodego patrioty". Był to jeden z elementów obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości.

  • Dzień ziemniaka

   Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Klinczu zaprasza na "Dzień ziemniaka",  który odbędzie w niedzielę o godzinie 15 na sali gimnastycznej.

  • BohaterON

   04.10.2018

   BohaterON - Obrazek 1

  • Informacja MEN

  • Stypendia edukacyjne

   Poniżej znajduje się link z uchwałą RAdy Gminy Kościerzyna w sprawie stypendiów edukacyjnych za rok szkolny 2017-2018.

   URG-2018-08-31_Stypendium_edukacyjne.pdf

  • - Obrazek 1

  • Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na sali gimnastycznej w poniedziałek o godzinie 9:00

  • Informacja parafialna

   Prosimy o udostępnienie na terenie szkoły informacji:

   1. Msza św. dla gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczną drugi rok formacji w poniedziałek 3 września o godz. 8.00 w kościele parafialnym Świętej Trójcy w Kościerzynie. 

   2. Msza św. dla szkół podstawowych z poświęceniem przyborów uczniom kl. I w poniedziałek 3 września o godz. 16.30 w kościele parafialnym Świętej Trójcy w Kościerzynie. 

   3. Zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów kl. VII zamieszkałych na terenie parafii Świętej Trójcy potrwają do 14 września br. w biurze parafialnym. 

    

   Pozdrawiam serdecznie

   ks. Marcin 

  • Informacja proboszcza

   Informacja proboszcza

   Informacja proboszcza - Obrazek 1

   Informacja proboszcza - Obrazek 2

  • Program "Dobry Start"

   Poniżej zamieszcamy dokumenty dotyczące dofinansowania w wysokości 300 złotych na przybory szkolne lub odzież.

   2018.06.11_List_do_dyrektorow_szkol_Dobry_Start.pdf

   Dobry_Start_plakat.pdf

   Dobry_Start_ulotka.pdf

  • ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!!

   ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!!
  • List Ministra Edukacji Narodowej do rodziców uczniów klas VII

  strona: