• Otwórz się na pomoc

• Gmina Kościerzyna jest partnerem Dziennika Bałtyckiego w projekcie edukacyjnym "Otwórz się na pomoc".  Udostępniamy Państwu dwa filmy interaktywne w postaci gier. Zachęcamy również do zapoznania się ze znajdującymi się tam wywiadami z rodzicami dzieci dotkniętych problemami związanymi z przemocą oraz zażywaniem dopalaczy.

LINK 1

LINK 2

• Informacja dla rodziców na rok szkolny 2023/2024

• Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z przedszkola odbędzie się 30.08.2023, o godz. 15.30 w pomieszczeniu grupy przedszkolnej.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04.09.2023, o godz. 9.00 na sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowy Klinczu.

• Wyprawka szkolna na początek I klasy

18.  Buty zmienne do chodzenia po szkole;
            19.  Strój na wf plus buty z podeszwą antypoślizgową;
            20.  2 worki (jeden na buty zmienne i drugi na wf);
            21.  obłożenia (obkładamy zeszyty, podręczniki i ćwiczenia – proponuję kupić we wrześniu)

Długopisy, pisaki, korektor są niepotrzebne!

Bardzo proszę o podpisanie wszystkich przyborów.

• Spotkanie z policjantem (20.06.23)

• Zbliża się okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i odrobinę szaleństwa- przed nami upragnione wakacje! Jak powinniśmy postępować, aby zawsze kojarzyły nam się z one samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Właśnie o tym w minionym tygodniu opowiadał nam nasz niezawodny dzielnicowy pan Czucha. Uczniowie klas I- III serdecznie dziękują za cenne wskazówki.

• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego w najbliższy piątek 23. czerwca na sali gimnastycznej:

- godz. 9:00- przedszkole, zerówka, klasy I-III,

- godz. 10:30- klasy IV-VIII.

• Wycieczka do Ustki

• W dniach 9-11.06. 2023 odbyła się wycieczka do Ustki. Więcej informacji i zdjęć już niebawem na naszym szkolnym Facebooku.

• Zakończenie roku katechetycznego

• Zapraszamy na Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin

Czwartek, 22 czerwca – DZIEŃ DZIECI I MŁODZIEŻY

6:30, 8:00; 9:00 – Msze święte z homiliami

16:00 – Msza św. dla dzieci szkół podstawowych na zakończenie roku katechetycznego

18:00 – Msza św. dla młodzieży szkół średnich na zakończenie roku katechetycznego

• Dzień Dziecka (1.06.23)

• Dzień Dziecka (1.06) w naszej szkole wypełniony był wieloma atrakcjami: uczniowie klas młodszych brali udział w festynie we Wdzydzach Kiszewskich (przygotowany przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki), a starsi brali udział w wielu zmaganiach sportowych i rekreacyjnych. Kiełbaski z grilla i lody przygotowała Rada Rodziców.

• Dzień Matki

• Uczniowie klas najmłodszych wraz z wychowawcami przygotowali wzruszający apel z okazji Dnia Matki (26.05).

• Warsztaty serowarskie

• W piątek 2 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego i "Zerówki" wzięli udział w warsztatach serowarskich. Zajęcia poprowadziła pani Lucyna Laskowska z zagrody agroturystycznej "Podkówka".

• Pomoc dla Fundacji Animals

• Za nami kolejna zbiórka na rzecz kościerskiego schroniska "Animals". Uczniowie po raz kolejny przekazali dla naszych czworonożnych przyjaciół karmę, zabawki, koce, poduszki, środki higieniczne oraz chemiczne. Tym razem, dzięki zgromadzonym z loterii fantowej środków, zakupiono również profesjonalne miski na upalne dni.

• Zbiórka dla Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej

• Dzięki ofiarności naszych uczniów udało się przekazać na rzecz Oddziału Dziecięcego oraz Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie artykuły plastyczne. Mamy nadzieję, że pozwolą młodszym i starszym umilić nieco pobyt w szpitalu dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.

• Przegląd rowerowy (26.05.23)

• Po przerwie do naszego kalendarza wrócił wiosenny przegląd rowerowy. W piątek 26.05 uczniowie naszej szkoły mogli oddać swój sprzęt w fachowe ręce naszych mechaników. Udzieliliśmy rad, wykonaliśmy drobne naprawy. W tym roku nowością była sekcja myjąca, która przywróciła bicyklom blask. Na koniec można było się sprawdzić na torze przeszkód. Cieszy fakt, że chętnych do pomocy było więcej, niż tych, którzy jej potrzebowali.

• Sukces na zawodach powiatowych

• We wtorek 9 maja reprezentacja szkoły brała udział w POWIATOWYCH IGRZYSKACH DZIECI w 4- boju Lekkoatletycznym dziewcząt. Zawody rozgrywane były w Lipuszu. Zajęliśmy pierwsze miejsce i zaklasyfikowaliśmy się do udziału w finałach wojewódzkich, które odbędą się w Chojnicach.

• Piknik patriotyczny

• Z okazji Święta Flagi i Konstytucji zorganizowaliśmy w naszej szkole piknik patriotyczny. Zaangażowaliśmy uczniów klas starszych, którzy przygotowali konkurencje dla uczniów z klas najmłodszych. Wszyscy uczniowie VIII klasy wcielili się w postacie słynnych Polaków- artystów, wynalazców, polityków, działaczy. Zadaniem było rozpoznanie znanego Polaka na podstawie opisu oraz prezentacji. Uczniowie klasy VII przygotowali rozsypanki wyrazowe z najtrudniejszymi polskimi słowami, polskimi przysłowiami oraz zagadki ze znanymi obiektami i budowlami. Uczniowie klasy VI zaprezentowali łamańce językowe, palindromy, a także  wykonywali patriotyczne bransoletki z koralików i malowali twarze. Podczas relaksu można było skorzystać z pięknej pogody i ulubionej książki.

• Spotkanie z Januszem Chomontkiem

• W czwartek 20.04 w naszej szkole gościliśmy Janusza Chomontka, wielokrotnego rekordzistę Księgi Rekordów Guinessa w podbijaniu piłek. Pan Janusz brał także udział w programie "Mam Talent". W trakcie pokazu zaprezentowal swoje umiejętności i motywowa l naszych uczniów do tego, aby nigdy się nie poddawać.