• Egzotyczny pokaz "Węże"

• W piątek 21.10 uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-V brali udział w egzotycznym pokazie „Węże”. W trakcie prezentacji nie tylko poznali gatunki węży, ich zwyczaje i życie, ale także mogli dotknąć wylinki (skór, którą wąż zrzuca) oraz pogłaskać prawdziwego węża. Emocje niezapomniane.

• Dzień Edukacji Narodowej 2022

• 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku dzień ten był wypełniony atrakcjami. Rozpoczęliśmy uroczystym apelem, a potem uczniowie w klasach brali udział w zajęciach prozdrowotnych i profilaktyczno- wychowawczych.

W międzyczasie uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Odbyły się także zajęcia czytelnicze „Przerwa na czytanie”, gdzie próbowaliśmy bić rekord.

Grupa uczniów odwiedziła lokalny cmentarz ewangelicki w Kierchówku, posprzątała groby i zapaliła znicze. Uczniowie klasy VIII mogli sprawdzić się w próbnym egzaminie z języka polskiego.

• Wycieczka w góry 2022

• W dniach 3-7.10.2022 uczniowie klas VI-VIII bali udział w wycieczce do Zakopanego. Program zakładał sporo aktywności sportowej, więc podczas pobytu uczniowie pokonali kilometry szlaków. W trakcie pobytu przeszli szlakiem do Doliny Chochołowskiej i Morskiego Oka oraz okoliczne atrakcje. Ostatni dzień pobytu to szaleństwo zakupów na Krupówkach oraz odwiedziny lokalnego serowara.

W trakcie wycieczki ogłosiliśmy konkurs na najciekawsze zdjęcia wycieczki (konkurs rozstrzygnięto i nagrody wręczono podczas pobytu). Grupa uczniów z klasy VI przygotowała także pamiątkowy film „Zakopana miłość”.

• Zbieramy talenciaki!

• Bierzemy udział w akcji „Szkoły pełne talentów”

Kupując w marketach „Lidl” można wesprzeć naszą szkołę. Robiąc zakupy za min. 50 zł (w tym owoc lub warzywo) otrzymują Państwo kupon, „talenciaka”. Można go samodzielnie zarejestrować (wskazując naszą szkołę) lub przekazać do szkoły (na korytarzu znajdują się 2 skrzynki). Kupony zbieramy i rejestrujemy do 13 listopada!

Po zakończeniu akcji przeprowadzimy wśród uczniów głosowanie: uczniowie wybiorą, co z dostępnej puli zostanie wybrane na potrzeby całej społeczności.

• Laboratoria przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 000zł przeznaczone na m. in:

- drukarkę 3D FlashForge Guider 2S,

- roboty Lego Spike Prime,

- gogle VR Oculus Quest 2,

- mikrokontrolery Arduido UNO,

- sprzęt foto-video wraz z oprogramowaniem.

Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej oraz na profilu szkoły na portalu Facebook będą zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej i szkolnego Facebooka.